Evde Peeling Uygulama

Kimyasal “peeling”, ancak yahut az kimyevi ajanın deriye uygulanması ile deride türlü derinliklerde kontrollü hasar oluşturulması okunuşu sıhhatli yalnız derinin ortaya çıkmasını hedefleyen tatbik yöntemidir. Tca peelingde amaç, dernek tabakalarında istenilen derinliğe derecesinde hasar meydana getirmek okunuşu rejenerasyon sırasında dert iyileşmesinin avantajlarından yararlanarak türlü lezyonların tedavisini sağlamaktır.

Tca peeling

Uygulanan maddenin içeriğine, derişim okunuşu tatbikat yöntemine bağlı olarak epidermise, papiller okunuşu retiküler dermise kadar penetrasyon gösterebilir. Kimyasal peeling uygulamaları penetrasyonun derinliği, oluşturulan hasar okunuşu faaliyet derecelerine bakılırsa yüzeysel, orta okunuşu yoğun mensup olmak amacıyla üç grupta toplanır:

Yüzeysel “peeling”

Stratum korneumun soyulması, daha kalın müşterek epidermal tabaka oluşumunun uyarılması ile deri yapısının düzeltilmesidir. gelişigüzel soymada, trikloroasetik hamız TCA %10-25, Jessner’in solüsyonu, alfa hidroksi hamız AHA, salisilik hamız ve tretinoin solüsyonu kullanılabilir.

Orta derinlikteki “peeling”

Papiller ve giyecek retiküler dermiste harabiyete defa açarak pigment değişikliklerini, hafif-orta derecedeki kırışıklıkların tedavisini de içeren fotoyaşlanma etkilerini düzeltmede ve ayrıca aktinik keratoz tedavisinde etkili olan bir yöntemdir.

Derin “peeling”

Epidermis, papiller okunuşu retiküler dermiste nekroz okunuşu inflamasyon oluşturarak hızlı fotoyaşlanmada uygulanan müessir benzer yöntemdir.
Orta ve derin kimyasal soyma işlemi için; %35-50’lik TCA, Jessner’in solüsyonu okunuşu %35’lik TCA kombinasyonu, %70’lik glikolik hamız okunuşu %35’lik TCA kombinasyonu veya %88’lik fenol kullanılabilir.

Uygulama

Saç bandını takın, hane çevresi, kibir delikleri okunuşu kenar kenarlarını vazelinleyin. Cildi hoş ancak jelle temizleyip durulayın Ardından alkole batırılmış pamukla silin. Yüzey nasıl dek temizlenmiş ise o kadar hamız müessir olacaktır.

Eldivenlerinizi giyin. Tca peelingi sırça kâseye dökün ve pamuklu çubukları batırarak alından başlayın, tümsek yüze göz çevresi müstesna sürün. Kronometreyi çalıştırın. Çubukları bastırmadan, saygılı yüzeyde gezdirin. Yoksa bazı yerleri fazla yakmış okunuşu dolgun kabuk tutturmuş olursunuz.  Bir an bittiğinde yüzünüzü karbonatlı suya batırılmış pamukla silin. 3-4 kez pamuk yenileyerek tekrarlanması silin. Suyla durulayın. Hemen shea butter’ı sürün, bastırmadan iyice yedirin. Bu onarıcı okunuşu nemlendirici düşman olabilir olduğunca sık yüze sürün.

Ertesi güne fazla gergin, sıska ve yüzeyinde ince sadece muşamba varmış gibi hisle uyanacaksınız. Nemlendirici yağları seçenek sürmeye ek edin. Mimik yerlerinden çatlamaya okunuşu çok zayıf ancak derece soyulmaya başlayacak. Tıpkı güneş yanıklarında derinin soyulmasına benzeri ancak kalınlıkta… Sakın bu derileri çekmeyin soymayın! Bol nemlendirici sürüp bırakın. Deri fazla hassaslaşacaktır. Pembeleşecektir. Korkmayın. Bunlar 10 güne derecede normale dönmeye başlayacak. Sıcaktan, antipatik ve rüzgârdan, güneşten okunuşu ışınlarından uzak durun. bilinmeyen çıkacak olan deride lekelenmeler yapabilirsiniz. Bu sebeple sabahları 3 saatte birleşik 30 spf güneş koruyucuyu yineleyin okunuşu asla sürmeyi unutmayın!